Urfa'ya hayran kaldılar

.

Urfa'ya hayran kaldılar
banner206

Hollanda, Litvanya ve Bulgaristan'dan gelen gençler, Şanlıurfa'da düzenlenen program'da bir araya geldi.

Şanlıurfa TOBB Genç Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen programa Hollanda, Litvanya ve Bulgaristan'dan gelen gençlerin yanı sıra Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Esref Fakıbaba ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Arhan MÜSİAD Başkanı Abdurahman Yetkin, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Barut ile icra Kurulu Üyeleri ve davetliler katıldı.

Gerçekleştirilen programda konuşan TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Barut, "Avrupalı genç arkadaşlarım sizleri Şanlıurfa'da ağırlamaktan çok mutlu olduk, yapmış olduğunuz gönüllü çalışmalar takdire şayandır, sizleri tebrik ediyorum. Sizler çok önemli bir misyonu temsil ediyorsunuz, Türkiye'nin ve özelde Şanlıurfa'nın güzelliklerini Avrupa ve tüm ülkelere tanıtacaksınız, bu nedenle sizlere şükranlarımı sunuyor, Şanlıurfa'yı eviniz olarak görmenizi ümit ediyorum" dedi.

Şanlıurfa'yı İngilizce tanıtan Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise, "Dünyanın en eski şehrine hoş geldiniz. Şanlıurfa var olan turizm varlıkları ile dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. Göbeklitepe 12 bin yıllık geçmişi ile dünya tarihine ışık tutuyor. Sizlerin de gönüllü olarak Şanlıurfa'mızı tanıtmak üzere yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum, başkanlık dönemim boyunca gençlerin çalışmalarına önem verdim ve vermeye devam ediyorum" diye konuştu.

Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman ise yapmış olduğu konuşmada "Avrupa ile Türk gençlerin entegrasyonu gelecek adına umut verici. Genç gönüllü arkadaşlarımızın, Şanlıurfa'nın tanıtımına sunduğu katkılara teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği Bakanlığı Gençlik Programları Eylem 1. projesi olan gençlik değişimleri projesi kapsamında düzenlenen Mesopotamıa The Hub- Göbeklitepe isimli proje ile ilimize gelen genler Şanlıurfa'yı yakından tanıma fırsatı buldu. Şanlıurfa'ya gelen gençler takım çalışması iletişim fotoğrafçılık vb. atölye çalışmalarının ardından Göbeklitepe de yapılacak olan fotoğraf çekimi yapacak ve çekilen fotolardan Piazza AVM de "Avrupa'nın Gözüyle Göbeklitepe" sergisi yapılacak. - ŞANLIURFA

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142