Urfalı jokey tarih yazıyor

Urfalı jokey tarih yazıyor
banner206
banner279

94. Gazi Koşusu'nu  Şanlıurfalı Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı Call To Victory kazandı. Üst üste 6. kez Gazi Koşusu'nu kazanan Ahmet Çelik, elinde tuttuğu rekoru geliştirdi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen 94'üncü Gazi Koşusu'nu Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı Call To Victory isimli safkan kazandı.

Koşunun ardından açıklama yapan Ahmet Çelik "Ben hiçbir zaman klasik değilim. Klasik olduğum zaman, kaybettiğim zamandır. Strateji değiştirdim. Eski yerlerime çok talip vardı, ben oraları bıraktım, 'Alın sizin olsun' dedim. Bir gün geçileceğiz ama ne zaman olur, bilemiyorum." dedi.

AHMET ÇELİK'İN KAZANDIĞI YARIŞLAR

Jokey Ahmet Çelik 2015 yılından bu yana yapılan tüm Gazi'leri kazanarak kırılması güç bir rekora imza atıyor.

İşte Çelik'in istatistikleri:

2015 Renk (Gülçin Kundakçı)

2016 Graystorm (Ahmet Güzelocak)

2017 Piano Sonata (Oğuz Yalçın)

2018 Hep Beraber (Veysel Kahraman)

2019 The Last Romance (Melis Kurtel)

2020 Call to Victory (Ayşegül Kurtel)

GAZİ KOŞUSU İLK KEZ SEYİRCİSİZ

Bu arada Gazi Koşusu'na bu sene yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında seyirci alınmadı.

Her sene Veliefendi Hipodromu'nda festival havasında gerçekleştirilen ve yarışseverlerin büyük ilgi gösterdiği "Derbi" bu sene seyirciden mahrum düzenlendi.

AHMET ÇELİK KİMDİR?

1987 yılında Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde dünyaya gelen Ahmet Çelik, ağabeyi Mehmet Çelik’in ısrarı üzerine Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’ne kayıt olarak bu alanda eğitim almaya başladı. 2003 yılında buradan mezun olan Ahmet Çelik, 2004'den beri profesyonel olarak at biniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142