Başkan Ayhan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Başkan Ayhan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
banner206

Akçakale belediye başkanı Abdülhakim Ayhan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama  mesajı yayımladı.

Başkan Ayhan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, tarih boyunca destanlar yazan bu milletin, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini bütün dünyaya defalarca kanıtladığını ifade etti.

Milli Mücadele döneminde sadece düşmanla değil, aynı zamanda yoklukla da savaşıldığını vurgulayan Ayhan, “Aziz milletimiz bir asır önce kendisini parçalamak, yok etmek, tarihten silmek isteyen düşmanlarına, imanıyla ve azmiyle gerekli cevabı destan yazarak vermiştir. 15 Temmuz’da da aynı ruh ve cesaretle tanka, tüfeğe, uçağa karşı yine ecdadına yakışır bir şekilde mücadele etmiş, ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı yine gelip gelmesini bilmiştir. Türk milletini bu derece güçlü kılan en önemli özelliği, bayrağına ve vatanına olan bağlılığı, bağımsızlığına olan tutkusudur” dedi.

Türkiye’nin 2023,2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini ve artık hiçbir gücün bu kararlılık karşısında duramayacağını kaydeden Ayhan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"İlerleyişimizi durdurmaya, yavaşlatmaya çalışanlar olacak ama buna asla izin vermeyeceğiz." Bu duygu ve düşüncelerle,Yüce Milletimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve tüm Akçakaleli hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğrunda kanlarını akıtan şehitlerimize, aramızda olmayan gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimiz ile şehit ailelerimize de sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum dedi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142