Çiftçi, küçük bilim adamlarının buluşlarını inceledi

Çiftçi, küçük bilim adamlarının buluşlarını inceledi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Karaköprü Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen bilim fuarına katıldı.

Öğrencilerin yapmış olduğu buluşları inceleyen Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'da bu tür özendirici bilimsel çalışmaların devam etmesi için desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek adına Karaköprü Sosyal Bilimler Lisesi ve TÜBİTAK iş birliği ile gerçekleştirilen anlamlı çalışmada, bir birinden farklı buluş ve projeler sergilendi. Okulda kurulan stantları inceleyerek buluşlar hakkında öğrencilerden bilgi alan Başkan Nihat Çİftçi, yenilikçi çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik etti. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman öğrencilere destek vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Çiftçi, Şanlıurfa'nın fen ve bilim anlamında güzel yerlere gelmesinin gençlerin alacakları doğru eğitimle orantılı olduğunu ifade etti.

Gençlere, "Ülkemizin gelişmesini istiyorsak kesinlikle bilimden uzak durmamamız lazım" sözleri ile seslenen Başkan Çiftçi,  "Allah'ın bize vermiş olduğu aklı güzel bir şekilde kullanarak, insanlığa yararlı işler yapmamız lazım. TÜBİTAK, bilim anlamında Türkiye'nin en büyük kuruluşlarının başında gelir. Gençlerimizin yetişmesini ve kendilerini geliştirmesi amacıyla yapılan bu çalışmaların önemli olduğunu düşünüyorum. Sosyal Bilimler Lisemizin bu tür programları desteklemesi ayrıca güzel bir çalışma olmuş. Şanlıurfa'mızda bu tür çalışmalar yapılmasının hem bilim anlamında hem de gençliğe ışık tutması adına desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sizlere destek vermeye devam edeceğiz. Bu anlamlı çalışmada emeği geçenleri tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142