UNESCO heyeti çadır kenti ziyaret etti

 UNESCO heyeti çadır kenti ziyaret etti
banner206

UNESCO ve UTMK heyeti, Akçakale Süleyman Şah konaklama tesislerini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. AFAD Şanlıurfa İl Müdürü Mahmut Sönmez de gelen heyete tesis hakkında bilgi verdi.

Akçakale Süleyman Şah konaklama tesislerini ziyaret eden UTMK Başkanı Prof.Dr. Çal Oğuz, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Meral Uçar, Kültürlerarası diyalog ihtisas komitesi Başkanı Doç.Dr. Akif Kireçci, iletişim ihtisas komitesi üyesi Dr. Hilmi Bengi, AFAD Şanlıurfa İl Müdürü Mahmut Sönmez, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat ve çadırkent yönetimi karşıladı. Gelen heyeti Suriyeli minik kızlar çiçeklerle karşıladı. Gelen heyete 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Suriyeli bayanlardan Rim Ezzar kısa bir anlatım sundu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile çadırkenti ziyaret eden heyet daha sonra spor alanında bulunan çadırları gezerek burada açılan sergileri gezerek yetkililerden bilgi aldı. Heyet burada bulunan öğrenci ve çocuklara oyuncak dağıttı. Çadırkenti ziyaret eden Oğuz ve beraberindeki heyet daha sonra kadın meclisini ziyaret etti. Kadın meclisi başkanı Bera el Abdullah adlı bayan gelen heyete yaptıkları faaliyetleri anlatarak, bu konuda kendilerine fırsat tanıyan çadırkent yöneticilerine, ilçe Kaymakamı Eyüp Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, Erdoğan’ın kendilerine merhameti, sevgiyi ve kardeşliği öğrettiğini ifade etti, Türk halkına ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine teşekkür etti.

Kadın meclisini ziyaret eden heyet, kadın meclisi çalışmalarından çok etkilendiklerini dile getirerek bu çalışma ve bu oluşumda emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Heyet daha sonra çadırkentteki ailelerle sohbet etme fırsatı buldu. Çadırkenti ziyaret eden heyet akşam saatlerine doğru Şanlıurfa’ya gitti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142