İşçi Bayramın'da Urfalı İşçide Hayatını Kaybetti!

Tokat'ta elektrik direğinden düşen Sedat Güner vefat etti. Urfa'da vinç sepetinin kopması sonucu 1 işçi öldü, 1 işçi yaralandı. Kocaeli'de ise üzerine demirler düşen 4 işçi yaralandı

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde Güner’in olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Güner’in cesedi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Reşadiye Devlet Hastanesi'nin morguna götürüldü. 

Kocaeli'nin Körfez ilçesine bağlı Atalar Mahallesi’nde bir fabrikanın depolama alanı inşaatında, perde beton duvarın yapımı sırasında kullanılan demirler, rüzgarın etkisiyle devrildi. İşçiler I.Ö. A.K. ve M.C. demirlerin altında kaldı, 1 işçi ise savrulan parçalardan yaralandı.

Diğer işçilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan I. Ö., A.K. ve M.C mesai arkadaşlarının da yardımıyla demir yığınının altından ekipler tarafından çıkarıldı. Yaralı 4 işçi ambulanslarla Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kocaeli Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

 Urfa’nın Viranşehir ilçesindeki bir fabrikanın çatısını vinç sepetine binerek sökmeye çalışan Necati Er (44) ve B.K, sepetin kopması sonucu zemine düştü.

Kazanın Raporu Çıktı Kazanın Raporu Çıktı

İşçilerden Er, olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan B.K. ise 112 Acil Servis ekibince Viranşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

(HABER MERKEZİ)