AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 2024 yerel seçimlerinde üç dönem kuralının uygulanıp uygulanmayacağını açıkladı. Yılmaz, "3 dönem kuralı uygulanacak" dedi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanlığında 2024 yerel seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Yusuf Ziya Yılmaz, 2024 yerel seçimlerinde üç dönemi dolduran belediye başkanlarının yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği ile ilgili merak edilen sorunun cevabını verdi. Yılmaz, mevcut belediye başkanları için üç dönem kuralı ile ilgili "Üç dönem kuralı uygulanacak. Bazı istisnalar olabilir. Bundan önce çok istisnai bazı yerlerde üç dönem üzerine ilaveler yapıldı. Başarılı bir belediye başkanımızı 3 dönemi doldurduğu için başkanlık yaptığı yerde değil başka yerde aday yaptık. Üç dönem kuralına bağlıyız. Belediye seçiminde de buna azami riayet edilecek. Belki bir iki istisna olabilir." dedi.

TARİH BELLİ DEĞİL

Erdoğan imzaladı! Birçok kuruma yeni atamalar yapıldı Erdoğan imzaladı! Birçok kuruma yeni atamalar yapıldı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ayrıca adayların ne zaman açıklanacağı ile ilgili de şu bilgiyi verdi:

"Aday açıklama tarihini hiç geciktirme yanlısı değiliz. Adaylarımızın biran önce sahaya çıkıp, saha çalışmalarını yapmaları için, teşkilatların motivasyonunu düşürmeden adaylarımızın en erken tarihte açıklanması ile ilgili bir çaba içinde olacağımızın bilinmesini istiyorum. Tarih henüz belli değil."

Kaynak: Samsunkenthaber