14 ve 28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri sonrası yerel seçimlere hazırlık yapan AK Parti cephesinde değişim rüzgarı devam ediyor. TBMM'ye giren yeni vekilleriyle çoğunluk değişiklik yapan AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teşkilat yapılanmalarında da bu değişim rüzgarını sürdürüyor. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı için 3 isim son mülakata kaldı.

Gülpınar Bir Görevi Daha Üstlendi Gülpınar Bir Görevi Daha Üstlendi

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı cephesinde de değişim rüzgarı var. Mayıs ayında yaşanan seçimler öncesi AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı'na getirilen Ali İhsan Delioğlu yalnızca bir kaç görev yapabildi. 

Genel merkez tarafından geçtiğimiz günlerde yeni il başkanı seçileceği duyurulmuştu. Başvuruların alındığı süreç bitti ve 30'a yakın isim il başkanı olabilmek için başvuruda bulunmuştu. 

Edinilen kulis bilgisine göre, il başkanı bugün belli olacak. Genel merkezde belirlenecek olan isimler arasında 3 ismin son mülakata kaldığı ve sonucun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceği öğrenildi.

3 İSİM KİM?

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı için genel merkezde 3 isim son mülakata kaldı. Bu isimler Eski İl Başkanlarından Av. Yusuf Eğilmez, ikincisi son İl Genel Meclis Başkanı partinin kurulduğu günden bu yana adeta bir neferi olan Mustafa Yavuz ve vekaleten atanan Ali İhsan Delioğlu.

Bu 3 ismin genel merkeze çağırıldığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceği karar doğrultusunda yeni il başkanı belli olacak.