tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, seçimlerde AK Parti ve CHP'nin milletvekili listelerinde büyük bir değişime gideceğini duyurdu.

Osman Kenan Çapoğlu'nun sunduğu Akşam Raporu programında tv100.com yazarı Fuat Uğur, CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, gündemi değerlendirdi.

"AK PARTİ’NİN YENİ İSİMLERLE SEÇİME GİDECEĞİNİ PAYLAŞABİLİRİM"

Gürel "Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve sayın Kılıçdaroğlu’nun deprem ve deprem sonrasını nasıl tasarlayacağı en önemli vaadi olacak. Hem ekonomik hem de manevi açıdan büyük yıkıma yol açtı. Cumhur İttifakı ve AK Parti’yi önemli bir viraj beklediğini söyleyebilirim. AK Parti listelerinin bu dönemde insanların cumhurbaşkanına ve AK Parti’ye oy vermelerini konusunda ben önceki seçimlere göre daha önemli olduğu kanaatindeyim. Motive olmuş bir muhalif kesim ve karşısında AK Parti’nin yeni isimlerle seçime gideceğini paylaşabilirim." dedi.

"AK PARTİ'DE YÜZDE 70, CHP'DE YÜZDE 60'LIK DEĞİŞİM"

Parti listelerindeki değişimle ilgili Gürel "Ben AK Parti listelerinde yüzde 70’e yakın değişim bekliyorum. Aynı zamanda şu anda bakanlık yapan popüler isimlerin milletvekili aday listelerinde görebileceğimizin altını çiziyorum. CHP listelerinde ise yüzde 60 civarında bir değişiklik beklendiğini söyleyebilirim. Hem iktidar partisinde hem de muhalefet partisinde yepyeni isimlerle seçmenin karşısına çıkma hazırlığı var." ifadelerini kullandı.