Bu hafta benzinde 3, motorinde 4 liralık artış olacağına yönelik iddiaların ardından akaryakıta gelecek zam miktarı netleşti. Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 80 kuruş zam geliyor. Fiyat değişikliğinin ardından motorinin litresi bazı şehirlerde 39 liranın üzerine çıkacak.

Son dönemde akaryakıta üst üste gelen zamlara bir yenisi daha ekleniyor. Dolar kuru ve petrol fiyatlarındaki yükseliş sonrası bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresi 1 lira 80 kuruş artacak.

3-4 LİRA ZAM GELECEĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Petrol fiyatlarının 87 doları aşarak son 4 ayın en yüksek seviyesini görmesi ve dolar kurunun 27 lirayı aşmasının ardından dün sosyal medyada korkutan bir iddia ortaya atılmıştı. Birçok kullanıcı "Bu hafta benzine 3, motorine ise 4 lira zam geliyor" paylaşımları yaparken, sektör kaynaklarından resmi bir açıklama gelmemişti. Korkutan iddia sonrası akaryakıta gelecek zam miktarı netleşti.

Bayram dönüşü olacak iş değil.. Bayram dönüşü olacak iş değil..

MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

Bu gece yarısından itibaren motorinin litresi 1 lira 80 kuruş artacak. Zammın ardından motorinin litresi İstanbul'da 38 lira 35 kuruşa, Ankara'da 38 lira 84 kuruşa, İzmir'de ise 39 lira 1 kuruşa yükselecek. Benzin ve oto gaz grubunda ise şu an için bir zam görünmüyor.