Title of a News Article

Yalçınkaya ilçe hastanesini ziyaret etti

Yalçınkaya ilçe hastanesini ziyaret etti
banner206

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi ile bir araya gelerek hem hastanede devam eden çalışmaları inceledi hem yapılacak çalışmalar hakkında görüştü. Hastaları da ziyaret eden Başkan Yalçınkaya aşı çağrısında da bulundu.

Akçakale'nin dört bir yanında hummalı çalışmalar yürütülmesini sağlayarak ilçenin gelecek yüzyılını şekillendiren Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya sahada incelemelerini sürdürüyor.

Başkan Yalçınkaya bu kapsamda beraberinde Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Halef Karataş ile Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr Mehmet Gümer'i ziyaret etti. Başhekim Gümer ile belediyenin hastanedeki çalışmalarını değerlendiren Başkan Yalçınkaya yapılacak çalışmalar hakkında da istişarelerde bulundu ve talepleri dinledi.

Daha sonra hastane personeli ile görüşen Başkan Yalçınkaya personele kolaylıklar diledi. Hastaları da ihmal etmeyerek tedavi gören hastaları da tek tek ziyaret eden Başkan Yalçınkaya hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Resim önizlemesi

BAŞKAN YALÇINKAYA: HERKES AŞI OLMALI

Ziyarete dair bir açıklama yapan ve aşı çağrısında bulunan Başkan Yalçınkaya şöyle konuştu:

" Pandemi sürecinde dünyada ve Türkiye’de doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız büyük bir gayretle bu savaşın kahramanlarıdır. Bu savaşın başından beri hocalarımızın da belediye olarak bizim de söylediğimiz mesafe, temizlik, kalabalık yerlerden kaçınmak. Üzülerek söylüyorum Urfa'da kalabalık alanlarda pek dikkatimiz yok. Bütün mesele kendimizi korumak. Bu hastalık ciddi. Kayıplarımız var. Doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız canla başla kendilerini feda etmişler, sabahtan akşama kadar buradalar. Biz de hem hastanedeki çalışmalarımızı yerinde incelemek, yapabileceklerimizi tespit etmek ve aşıya dikkat çekmek için ziyarete geldik. Buradan çağrı yapıyoruz. Herkese aşı olmalarını tavsiye ediyoruz. Ben

de aşı oldum, herkes de olmalı. Elimizdeki tek silahımız aşı. Aşı olursak hiç olmazsa hastalansak dahi hastalığı kolay atlatırız. Hastane personelimize, başhekimimize ve bütün ekibine teşekkür ediyoruz. Allah yardımcımız olsun."

Başhekim Op.Dr. Gümer ise Başkan Yalçınkaya'ya şu sözlerle teşekkür etti: "Başkanımıza nazik ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Aşı konusunda bölgemiz en sonda. Aşı duyarlılığı için Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü biz sağlık çalışanları aşı yapmakla halk desteği olmadan üstesinden gelemiyoruz. Bu konuda duyarlı olup aşı konusunda biraz daha çevresini de teşvik edip aşı sayımızı artırmamız lazım. Başkanımızın bu konuda özellikle hassasiyetini bildiğim için, her seferinde de çağrılarını yenildiği için ayrıca teşekkür ediyorum."

Resim önizlemesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195