Şampiyonluğu yakından ilgilendiren Amed-Şanlıurfaspor maçı öncesinde büyük kriz yaşandı. Urfaspor'un Diyarbakır'da konaklayacağı otelin yönetimi, Urfaspor'un rezervasyonunu iptal etti.
Şanlıurfaspor Kulübü'nden konuyla ilgili açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
Pazar günü komşu ilimizin takımı Amed sportif Faaliyetler ile karşılaşacak olmamızdan dolayı 2 hafta önce rezervasyon yaptığımız Diyarbakır Anemon Otel bugün kulüp yetkililerimizi arayarak rezervasyonumuzu iptal ettiklerini ve takımı otele almayacaklarını ifade etmişlerdir.Gerekçe olarak da taraftarlarin ve kamuoyunun  otele aşırı baskı ve tehditler olduğu tarafımıza bildirilmiştir.
Sporun dostluk ve kardeşlik çerçevesinde oynanan bir oyun olduğunun farkına varmayan otel yetkilileri yarın yola çıkacak takımımızı mağdur etmiştir.
İki kültürün birleştiği iki şehrin bir spor müsabakasına düşmanca hareket ederek misafirperverliği ortadan kaldıran Diyarbakır Anemon otel yönetimini ve tehdit ve baskılarıyla rezervasyonumuzu iptal ettiren her bir bileşeni kınıyor ve  kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
Unutulmamalıdır ki biz fairplay çerçevesinde Diyarbakır'a gelip centilmence maçımızı oynayıp devletimizin etkin güvenlik önlemleriyle herhangi bir sorunla karşılaşmayacagimiza inancımız tamdır.Bizim için ülkemizin her köşesi değerli ve güvenlidir
Türkiye’nin dörtbir tarafı huzurlu ve güvenlidir Anemon oteli neyi ima etmek ister kamuoyunun taktire bırakıyoruz