Title of a News Article

Bombayı kim patlattı?

Bombayı kim patlattı?
banner206
banner279

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstiklal Caddesi'nde bombalı saldırının gerçekleştiği olay yerinden açıklamalarda bulundu. Patlamada 6 kişinin hayatını kaybettiğini ve 2'si ağır 81 kişinin ise yaralandığı bilgisini veren Oktay, "Kadın bir saldırganın bombayı patlatması sonucu oluşan bir terör eylemi olduğunu değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde saat 16.20 sıralarında meydana gelen bombalı saldırı Türkiye yasa boğdu. Olayın ardından İstiklal Caddesi'ne giden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"KADIN OLDUĞUNU DEĞERLENDİRDİĞİMİZ SALDIRGAN BOMBAYI PATLATTI"

Kadın bir saldırganın bombayı patlattığı üzerinde durulduğunu belirten Oktay, "Ne yazık ki, talihsiz bir olayla karşı karşıyayız. Tüm ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun. Şu an itibariyle kadın olduğunu değerlendirdiğimiz bir saldırganın bombayı patlatması sonucu bu kavşakta oluşan bir terör eylemi olduğunu değerlendiriyoruz, şu ana kadar elde edilen bilgiler çerçevesinde. Tabi ki, çalışmalar tüm yoğunluğuyla devam ediyor. Tüm kamera görüntüleri inceleniyor, tanıklarla olayla ilgili görüşülüyor, gerekli değerlendirmeler yapılıyor. Netleşince basınımızla paylaşılacaktır" dedi.

6 ÖLÜ, 2'Sİ AĞIR 81 YARALI

Son durumla ilgili de bilgileri aktaran Oktay, "An itibariyle 4'ü olay yerinde olmak üzere 6 kişiyi kaybetmiş durumdayız. Allah rahmet eylesin, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz. 2'si ağır olmak üzere 81 de yaralımız var. Başta Taksim İlkyardım olmak üzere yaralılarımız çeşitli hastanelerde tedavi altında. Ümit ediyoruz hepsi bir an önce sağlıklarına kavuşurlar. Emniyet birimlerimiz, savcılığımız, tüm adli birimlerimiz çalışmalarını yürütüyorlar. Olay yeri inceleme tüm hızıyla devam ediyor. Burada 8 savcımız var, yine merkezde adli tıpta 6 savcımız ilave çalışmalarını sürdürüyor. Gerektiği takdirde gerekli lojistik destek ve adli çalışmalar yapılıyor ve gerektiği ölçüde yapılacaktır. Son ana kadar olayın takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'DE HUZUR VE GÜVEN HAKİM"

Oktay sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Türkiye'de huzur ve güven hakim. Gerek sınırlarının içinde gerek ötesinde biz kararlıyız bu olayların arkasında kim varsa, sonuna kadar sınırların dışına kadar değil dünyanın öbür ucuna da gitse, diğer teröristlere nasıl ulaştıysak bunlara da ulaşacaktır ve Türkiye'ye getirilecektir. Gereği yapılacaktır, yargıya teslim edilecektir, her ne pahasına olursa olsun bunun hesabı sorulacaktır. Türkiye eski Türkiye değil, bunu herkes böyle bilsin. Kalkınma, istikrar ve güvenlik yönünde istihkarı sağlamış bir ülke. Bölgesindeki ve dünyadaki birçok olayda söz sahibi olan Türkiye'ye hiç kimse bu tür olaylarla ne mesaj verebilir, ne de yolundan döndürebilir. Türkiye tüm kararlılığıyla yoluna devam edecektir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, başkanlığında dimdik devam edeceğiz. Biz bu olayı çok yakında çözeceğiz. Çözdüğümüz zaman da sadece bu olayın tetikçileri değil, bu tetikçilerin önünde, sağında solunda kim varsa, gerek içeride, gerek dışarıda bunun hesabı tamamından sorulacak." Haberler.com 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142