Title of a News Article

Bu şahıs Urfa'da milleti dolandırıyor...

Bu şahıs Urfa'da milleti dolandırıyor...
banner206
banner279

Şanlıurfa'da son dönemlerde dolandırıcılık olayları artıyor. Kendisini Astsubay olarak tanıtan Celal C. isimli dolandırıcı gözüne kestirdiği yaşlı insanları dolandırarak paralarını alıyor.

Olay bir kaç önce Şanlıurfa'da yaşandı. İddiaya göre, kendisini Şanlıurfa'nın önde gelen aşiretlerinden olan Badıllı aşiretinin damadı ve Astsubay olarak tanıtan Celal C. isminde dolandırıcının ağına kurbanlık koyun satışı yapan yaşlı bir vatandaş takıldı. 

Yaşlı adama "Henüz maaşımı çekmedim. Bu koyunların etini ihtiyaç sahipleri için dağıtacağım. Maaşımı alır almaz paranızı getireceğim" diyerek dolandırdı.  Yaşlı insanların saflığından faydalanan dolandırıcı Celal C. ünlü dolandırıcı sülün Osman’a benzetildi. 

Ceza evinden yeni çıktığı öğrenilen dolandırıcı Celal C. nin daha öncede birçok vatandaşı bu yöntemle dolandırdığı öğrenildi. 

Dolandırıldığını söyleyen yaşlı vatandaş, emniyet güçlerinden dolandırıcı Celal C.'in bir an önce yakalanmasını istiyor. 

Öte yandan dolandırıcı Celal C., bazı kişilerden para karşılığında bir yakınını Belediye'de işe yerleştirme vaadiyle kandırdığı da öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2023, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142