Title of a News Article

Jasat Timleri'nden organize operasyon!

Jasat Timleri'nden organize operasyon!
banner206

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı JASAT Dedektifleri ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Şanlıurfa İli Haliliye İlçe merkezinde, bir şahsın elinde bulundurduğu tarihi eserleri yüksek fiyata (500.000 Amerikan Doları) satmak amaçlı müşteri aradıkları yönünde elde edilen bilgi doğrultusunda, adli makamlarla iletişime geçilerek alıcı kılığında buluşma sağlanmış ve eserlerin olduğu evde Suriye uyruklu İ.E.H. isimli şahıs yapılan operasyonla suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Evde yapılan arama neticesinde ise; 

(1) adet Altın Yaldızlı yazılar ile süslü yazıt,

(1) adet İbranice yazması tarihi kitap,

(1) adet eski dönemlere ait tarihi eser niteliği taşıyan Tevrat olduğu değerlendirilen üzerine el yazmalı dini yazıt(8 kollu yaldızlı sembol bulunan)

(1) adet ortaçağ dönemine ait tarihi eser niteliği taşıyan sunu kabı,

(1) adet ortaçağ dönemine ait tarihi eser niteliği taşıyan üzerinde hayvan figürü bulunan matruşka,

(1) Adet eski dönemlere ait tarihi değeri olduğu değerlendirilen cam seramik parçası ele geçirilmiştir.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, her türlü aranan şahısların yakalanması ve uyuşturucu madde tacirlerinin faaliyetlerine yönelik gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın sağlıklı, huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.' denildi.

URFASTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142