Title of a News Article

Operasyona Urfa'da dahil oldu

Operasyona Urfa'da dahil oldu
banner206
banner279

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şanlıurfa İl Jandarmanın komutanlığının da içerisinde yer aldığı operasyona dair yaptığı son paylaşımında 2 teröristin teslim olduğunu duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma ve polisimizin terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü operasyonlara bir yenisi daha eklendi. BTÖ terör örgütü mensubu oldukları tespit edilen Rosida kod adlı Helin Özgören ve Hogir Armanç kod adlı Özer Yıldırım, Hakkari, Şanlıurfa, Muş, Antalya İl Jandarma Komutalıkları, Jandarma İstihbarat Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ortak operasyon sonucunda teslim oldukları kaydedildi.

Operasyona dair, 'Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek' mesajını veren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, paylaşımında şunları söyledi; 

"KAHRAMANLARIMIZDAN KAÇAMAYACAKLARINI VE YAKALANACAKLARINI ANLAYAN  BTÖ MENSUBU TERÖRİST TESLİM OLDU Hakkari, Şanlıurfa, Muş, Antalya İl Jandarma Komutalıkları, Jandarma İstihbarat Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen müşterek operasyon neticesinde; BTÖ içerisinde Irak’ta faaliyet yürüttüğü tespit edilen Rosida (K) Helin ÖZGÖREN ve Hogir Armanç (K) Özer YILDIRIM adlı 2 terörist teslim oldu. Operasyonu gerçekleştiren kahraman Jandarmamızı ve kahraman Emniyetimizi tebrik ediyorum SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİNCEYE KADAR MÜCADELEMİZ AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM EDECEK"

URFASTAR

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2023, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142