Title of a News Article

Skandal görüntüler! Çocuklara şiş batırdılar

Skandal görüntüler! Çocuklara şiş batırdılar
banner206
banner279

Şanlıurfa’da Rufai tarikatına mensup olduğu belirtilen bir dergahta, küçük yaştaki çocukların karınlarına şiş sokulma görüntüleri sosyal medyada yer alınca tepki yağdı. Vatandaşlar, ürkütücü görüntülerin çocukları olumsuz etkilediğini belirterek yasal işlem yapılmasını istedi.

İddiaya göre, Şanlıurfa Haliliye İlçesi'ne bağlı Sırrın Mahallesi'nde Rufai tarikatına mensup bulunan bir tekkede çekildiği ileri sürülen, kayda alındığı tarihe dair bilginin bulunmadığı görüntülerde, büyüklerin yanı sıra yaşları 6-8 arasında değişen çocukların karnına şiş sokuldu. Tef ve ilahi eşliğindeki şiş sokma görüntüleri sosyal medyadan yayınlanınca tepki yağdı. Çocuklar karınlarındaki şişlerle podyumda yürütülür gibi yürütüldü.

BU NASIL İBADET?

Vatandaşlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkililerini göreve çağırırken, kan donduran görüntüler için, “Bu görüntüler nedir? Gerçek ise bu caniliği yapanlar hakkında gerekeni yapın! Çocuklara da sahip çıkın! Böyle bir cahillik olur mu? Çocuğa şişi geçirmiş gezdiriyorlar” şeklinde tepki gösterildi.

KERAMETMİŞ

Daha önce de genç ve olgun yaştaki tarikat mensuplarının karın, yanak gibi bölgelerine şiş sokma görüntüleri başta Gaziantep olmak üçere çeşitli illerde yaşanmıştı. Tarikat şeyhi İzzettin El Rufai’nin vekilliğini yapan Hacı Abdulkadir Kurt'un “Allah rızası ve keramet için” yapıldığını savunduğu şişli zikrin, ortaya çıkan ürkütücü görüntülerin  İslam inançlarına göre caiz olmadığı belirtiliyor. kaynak sözcü

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2023, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142