Title of a News Article

Urfa'da, Orta çağdan kalma yılan bulundu

Urfa'da, Orta çağdan kalma yılan bulundu
banner206
banner279

ŞANLIURFA'da jandarma ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda , sihir ve muska olarak kötü ruhları kovmak, uzak tutmak amacıyla Ortaçağ'dan kalma olduğu değerlendirilen ve üzerine figürlerin işlendiği 4 metre uzunluğundaki piton derisi ile çeşitli dini kitaplar ele geçirildi.

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, tarihi eser kaçakçılarına yönelik iki aylık teknik ve fiziki takip sonucunda merkez Haliliye Mahallesinde bir adrese operasyon düzenledi. Jandarma ekipleri, evde yapıtı aramada, sihir ve muska olarak kötü ruhları kovmak, uzak tutmak amacıyla olarak Ortaçağ'a kadar kullanıldığı ve Mısır kökenli olduğu tahmin edilen, üzerine elle işlenmiş çok sayıda figürün bulunduğu yaklaşık 4 metre uzunluğunda piton derisi, Ortaçağ'dan kaldığı değerlendirilen 5 dini kitap, iki deri üzerine el yazması dini yazıt, iki kitap kutusu ve dini yazıların bulunduğu parşömen ele geçirildi.

Tarihi kitaplara el koyan jandarma olayla ilgili olarak gözaltına aldığı 2 şüpheliyi işlemleri için Jandarma Komutanlığına götürüldü. Kaynak kanal63.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142