Title of a News Article

Yerlikaya operasyonun detaylarını paylaştı

Yerlikaya operasyonun detaylarını paylaştı
banner206
banner279

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bölücü Terör Örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonlara yenilerinin eklendiğini duyurdu. Son günlerde yoğun bir şekilde terör operasyonu gerçekleştiren Türk polisi ve askeri, Şanlıurfa'nın aralarından bulunduğu birçok ilde başarılı operasyonlara imza attılar.

Bu sabah saatlerinde operasyona ilişkin detayları paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 terör örgütü şüphelisinin yakalandığını duyurdu. 

Bölücü Terör Örgütünün istihbarat yapılanmasına yönelik Şanlıurfa merkezli yapılan 16 ilde ilde yapılan operasyonlar toplamda 55 şüpheli yakayı ele verdi. 

Bakan Yerlikaya, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

BTÖ’YE YÖNELİK TÜM TÜRKİYE’DE BAŞLATILAN “KAHRAMANLAR” OPERASYONLARI KAPSAMINDA; MERSİN, VAN, ŞANLIURFA, MARDİN VE AYDIN’DA  12 ŞÜPHELİ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ YAKALANDI.

BTÖ’NÜN İSTİHBARAT YAPILANMASINA YÖNELİK ŞANLIURFA MERKEZLİ MARDİN, DİYARBAKIR, GAZİANTEP, MERSİN, ŞIRNAK, İSTANBUL, BURSA, BATMAN , DENİZLİ , ADANA, KAYSERİ, ANTALYA, KONYA , ISPARTA VE KOCAELİ OLMAK ÜZERE 16 İLDE YAPILAN OPERASYONLARDA İSE  55 ŞÜPHELİ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU YAKALANDI AZİZ MİLLETİMİZ BİLMESİNİ İSTERİM Kİ: TERÖRİSTLERİN HİÇBİRİNE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ. GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN ÜSTÜN GAYRETLERİYLE MÜCADELEMİZE ARALIKSIZ DEVAM EDECEĞİZ. Şu an Türkiye genelinde kırsal alanda 03 Ekim 2023 saat 08.30 itibariyle; terörle mücadele kapsamında,  8 orta çaplı, 458 küçük çaplı olmak üzere  466 operasyon yapılmaktadır. Bu operasyonlara; JÖH, J.Komando ve Güvenlik Korucusundan oluşan  960 tim ve toplam 13.440 kahraman vatan evladı katılmaktadır. Operasyonlara katılan MİT, Emniyet ve Jandarmamızın her birini alınlarından öpüyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142