Şanlıurfa'da, geçtiğimiz günlerde tartışmalara konu olan yeni İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Zeytin Dalı Kampüsü Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya geldi. İl milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü iş birliğinde düzenlenen teknoloji bağımlılığı konulu seminerde bir araya gelindi.

Karaman'da görev yaptığı süre içerisinde Ensar Vakfı'nda eğitim gören çocuklara cinsel istismarda bulunan kurum yetkilileri ile bağlantısı olan geçirdiği soruşturma kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınan Asım Sultanoğlu, tepkilere rağmen atandığı Şanlıurfa'da temaslarına başladı.

Tartışmalı İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Müftüsü Ramazan Tolan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Üyesi Muharrem Çelik, TBM Formatörü Beşir Görür seminerde öğrencilere teknoloji bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklar ile ilgili bilgi, birikim ve tecrübelerini Zeytin Dalı kampüsünde eğitim gören öğrencilere aktardılar.

Kentte istenmeyen müdür olarak ilan edilen İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, seminerde öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında vücut ve ruh sağlığının korunmasında zararlı alışkanlıklardan uzak durmanın önemine değinerek “Olacaksa hayatınızda bir bağımlılık o da Kitap Okumak olsun, Ülkemizin pırıl pırıl, sağlıklı, ilimle, bilimle ilgilenen bireylere ihtiyacı var. Başarı ancak ve ancak daha çok çalışmak ve daha çok okumakla elde edilir. Bizler eğitim kurumlarımızda sizlere en iyisini sunmak için varız. Bizlerin en büyük mutluluğu sizlerin başarılı olmasıdır.” dedi.

Devlet üniversitelerinde 2. öğretim programları kapatıldı Devlet üniversitelerinde 2. öğretim programları kapatıldı

Sultanoğlu, pansiyonda kalan öğrencileri sınıfların da ziyaret etti. Tatil ve sıcak günlere rağmen ders çalışıp, kitap okuyarak zamanını değerlendiren öğrencileri tebrik etti.