İYİ Parti lideri Akşener'in "yerel seçimlere her birimiz ayrı girelim" sözlerine MHP lideri Bahçeli yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener geçtiğimiz hafta sonu Afyonkarahisar Kocatepe Mitingi'nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan MHP Genel Başkanı Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na “Gelin yerel seçimlere her birimiz ayrı girelim” çağrısı yapmıştı.

Bu çağrıya MHP lideri Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada şu sözlerle cevap verdi:

“Türk siyaset ve demokrasi tarihinin en kritik seçimleri 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde huzur içinde yapılmış, bu kapsamda milli iradenin tecellisiyle yasama-yürütme organları eşanlı ve eşgüdüm halinde tezahür etmiştir.

Vekil Pınarbaşı yıldönümünü kutladı... Vekil Pınarbaşı yıldönümünü kutladı...

Türk milleti istikrara, aynı şekilde istiklal ve istikbal haklarına sahip çıkma basiret ve dirayetini titizlikle göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'ncü yıldönümü Cumhur İttifakı'nın muazzez ve muhterem başarısıyla perçinlenmiş, bunun yanında milletimiz geleceğini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde görmüş ve bunu da tescillemiştir.

ÇÜRÜK MASA, FOSİL ZİHNİYET

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi teklifiyle beraber kaç ortaklı olduğu meçhul ve muamma hale gelen “çürük masa” siyaseti çuvallamakla kalmamış, kesif bir hezimete uğramıştır.

Türk milleti dayatmalara, kumandalı siyasilere, aynı zamanda sömürgeleşmiş ve teslim bayrağını çekmiş fosil zihniyetlere ruhsat vermemiş, itibar etmemiştir.

Anlaşıldığı kadarıyla içine yuvarlandıkları aidiyet ve ahlak kriziyle tıpkı kurumuş bir yaprak gibi sağa sola savrulan muhalefet partileri milli iradenin mesajını idrakten hala mahrumdur.

Siyasi mahcubiyet ve mağlubiyetlerini temelsiz mağruriyetle örtbas etmeye çalışmaları da kilitli ve kifayetsiz bir siyasetin hezeyanından başka bir manaya gelmeyecektir.

Cumhuriyet'in yeni yüzyılında yüksek fedakarlık ve yürekli mücadelelerle teşekkülü sağlanmış siyasi istikrarın artarak sürmesi merkezi yönetimle yerel yönetim arasındaki uyum ve dengeye bağlıdır.