Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy'un talimatları doğrultusunda İlçe genelinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 8’ci sınıflar için LGS deneme sınavı, üniversite sınavına girecek olan 12’ci sınıflar için ise TYT deneme sınavı yapıldı. 

Belediye Başkanı Suphi Aksoy, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamasında; 'geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin iyi eğitim alabilmeleri adına ilçe genelinde 8’ci sınıf ve 12’ci sınıflar için ilk deneme sınavlarımızı tüm okullarda gerçekleştirdik. Sınav tarihlerine kadar tüm öğrencilerimize desteklerimiz devam edecektir. Şimdiden sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Yapılan deneme sınavlarında geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz bu sınav sonucunda eksiklikleri görerek inşallah sınav tarihlerine kadar gidermiş olacaklardır. Bozova Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi eğitim alanında tüm desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz’ dedi. 

Deneme sınavına giren öğrenciler ise, ‘göreve geldiği ilk günden bugüne eğitime ayrı bir önem vererek desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Suphi Aksoy başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz’ dediler.
 

Deneme sınavı ile ilgili olarak Bozova Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Dağtekin ise, ‘bugün tüm okullarda yapılan LGS ve TYT deneme sınavı için bende şahsım ve okullum adına Belediye başkanımız Suphi Aksoy’ya teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.

URFASTAR