Yerine Urfa Valiliğinden o isim geldi... Yerine Urfa Valiliğinden o isim geldi...

Başkanı Çiftçi,  bu akşam ard arda yeni açıklamalar yaptı.

Yeniden Refah Partisinden Karaköprü Belediye Başkanı seçilen Nihat Çiftçi,  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada işçi çıkışlarının devam edeceği sinyalini verdi. İlk paylaşımında Belediye gelirlerini paylaşan Çiftçi,  diğer paylaşımında ise tasarruf tedbirlerini sıraladı. İşte Başkan Çiftçi'nin O paylaşımları. Karaköprü belediyesi olarak göreve geldiğimiz tarihten bu güne kadar uyguladığımız tasarruf tedbirleri:
1- Kiralık araçların kiralamasına son verilmiştir.
2- Tüm demirbaş alımları sonlandırılmıştır.
3- Kiralık hizmet binalarımızın kira akitleri sonlandırılarak, kiradaki birimler belediye mülkiyetindeki binalara taşınma işlemine başlanmıştır. 
4- Fazla mesai çalışması uygulamasına son verilerek, personel çalışmasında vardiya sistemine geçilmiştir.
5- Makam araçları uygulamasına son verilerek, hizmet araçları havuz sistemine alınarak, araç görevlendirilmeyle kamu hizmeti görülmeye  başlanılmıştır.
6- Sosyal yardım destekleri tekrar ele alınarak, ihtiyaç sahipleri yeniden tespit edilmiştir.
7-  Sıralı bir şekilde (en son giren ilk çıkar) prensibi gereği seçim döneminde alınan atıl personelin işine son verilmiştir.
8- Kurumun tüm iş ve projeleri kurumun personeline yaptırılarak proje hizmet alımına son verilmiştir.

İşte Belediyenin Gelir-Gideri;

Karaköprü Belediyemizin aylık geliri 44.800.000 TL’dir. Memur, kadrolu işçi ve şirket çalışanlarımızın toplam aylık maaş tutarı 59.050.000 TL’dir.  Değerli Karaköprülüler bu tabloyu sizce nasıl sürdürebiliriz? Fikirleriniz bizler için önemlidir.