Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan düzenlenen toplu iftar programında vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. Başkan Beyazgül iftar sonrası yaptığı konuşmada Ramazan’ın birleştirici gücünü hep birlikte iftar sofralarında yaşadıklarını ifade etti.

Başkan Beyazgül, Ramazan Ayı’nın maneviyatının yüreklere nakış nakış işlendiği Şanlıurfa’da vatandaşlarla bir araya gelmeye, onların talep ve önerilerini dinleme devam ediyor.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Beyazgül vatandaşlarla yakından ilgilendi.

Resim önizlemesi

Türkiye’nin şahlanışı için iftar programına katılan herkesten dua beklediklerini aktaran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Güzel bir gecede gönlü güzel, sevgi dolu, kalbi muhabbet dolu insanlarla bir aradayız. Bu buluşmanın ayrı bir ahengi ve ayrı bir güzelliği var. Ramazan Ayı bizleri birlik ve beraberlik içerisinde aynı sofralarda buluşturuyor. Biz büyük bir aileyiz. Kökü sınırları aşan büyük bir ailemiz var. Biz buradan şu mesajı vermek istiyoruz. Yalnız değilsiniz. Biz el ele vererek dayanışma içerisindeyiz. Ramazan Ayı rahmet, mağfiret ve günahlardan arınma ayıdır. İçerisinde bin geceden daha hayırlı olduğu ifade edilen Kadir Gecesi var. Sonrasında ise çocukların sevinçlerle karşıladığı bayramlar var. Böyle güzel bir gecede iftarımızı beraber yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bununla kalmıyoruz elbette dualarınızı istiyoruz. Geleceğimiz, milletimiz, çocuklarımız için ve Türkiye’nin Şahlanışı için dualarınızı bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.