Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Karakoyun Deresinin taşmasından dolayı selden etkilenen ve evlerini su basan Süleymaniye Mahallesi’ndeki hanelere giderek vatandaşların talep ve önerilerini dinledi. Başkan Beyazgül, “Büyükşehir Belediyesi her zaman yanınızda” mesajı verdi.

Şanlıurfa, selin ardından el birliğiyle yaralarını sarmaya, selin bıraktığı çamur ve balçığın izini silmeye devam ediyor. AFAD, Jandarma, İtfaiye, Belediye ekipleri ve gönüllülerin de destekleriyle çamurla kaplanan cadde, sokak, ev ve işyerleri temizleniyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de vatandaşların yanında yer alarak Süleymaniye Mahallesi ve çevresinde selden etkilenen evleri suyla dolan vatandaşların evlerini ekipleriyle birlikte inceleyerek tüm evler balçıktan temizlenene kadar bize uyumak yok talimatı verdi.

Başkan Beyazgül’e incelemeleri sırasında Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal da eşlik etti.

Selden etkilenen vatandaşlara devletimiz tüm imkânlarını sizler için seferber etti diyen Başkan Beyazgül Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi de her türlü ihtiyacınızda sizlerin yanında olmaya yaralarınızı sarmaya devam edecektir.” Sözlerine yer verdi.