Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg artık Viranşehir yollarında. Viranşehir Belediyesi'ne alınan Oltu rengi Togg'a binerek ilçede tur atan Belediye Başkanı Salih Ekinci, 'Belediyemize çok yakıştı' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en büyük hayallerinden birisi olan yerli otomobil Togg, 2023'ün başı itibariyle yollarda görülmeye başladı. 

Olmaz, yapamaz denilen tüm projeleri tek tek hayata geçiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli ve milli otomobil ile dünyada büyük yankı oluşturdu. 

Türkiye yollarında artık yerli ve milli bir otomobiş var.

Öncelikli olarak kamu kurumlarında kullanılmaya başlayan Togg dan birtanesine de artık Viranşehir ilçesinde. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden sonra şimdide Viranşehir Belediyesi artık togg sahibi.

Bugün ilçeye getirilen oltu rengi togg, Viranşehir yollarında gitmeye başladı. 

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Asuman Cevahir Yazmacı, Togg'a binerek ilçede tur attılar. 

Öte yandan ikili, ilçede bir dizi temas ve ziyaretlerde bulundular.

İlçe halkı tarafından oldukça beğenilen Togg'u paylaşan Başkan Ekinci, şu ifadelerine yer verdi;

Ülkemizin gururu, yerli ve millî markamız olan TOGG Oltu aracımız Viranşehir Belediyemize yakıştı mı çok yakıştı.

Türkiye Yüzyılının ilk nişanelerinden birisi olan yerli otomobilimiz, milli gururumuz TOGG’u, Viranşehir Belediyemizin araç filosuna dahil etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tek kelime ile muhteşem. Bizlere gurur üstüne gurur yaşatan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a ve emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Oltu rengi TOGG aracımız Viranşehir Belediyemize hayırlı, uğurlu olsun. Yolun açık olsun, tekerine taş değmesin TOGG..."