LEADER yaklaşımı kapsamında Hilvan Yerel Eylem Grubu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından spor turnuvaları düzenlendi.

Okul sporları kapsamında Hilvan ilçesinde ortaokul ve liseler arasında birçok farklı branşlarda turnuvalar gerçekleştirildi.

10-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen masa tenisi, kort tenis, dart, halat çekme, koşu ve futbol müsabakaları heyecanlı maçlara sahne olurken turnuvalar futbol müsabakaları ile son buldu.

Turnuvada dereceye giren takımları kupa, madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Hilvan Yerel Eylem Grubu Koordinatörü Yusuf Yavuz, Hilvan Yerel Eylem Grubu olarak öğrencileri spora teşvik etmek için farklı branşlarda turnuvalar düzenlediklerini söyledi.

Bütün öğrenciler ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Yavuz, " Bu kapsamda masa tenisi, kort tenis, dart, halat çekme, koşu ve futbol müsabakaları düzenledik. Koşuda 17 kişi, masa tenisi 20 kişi, kort tenisinde 13 kişi, dart kız ve erkeklerde 34 kişi, halat çekmede 6 takım ve futbol turnuvasına 18 takım katıldı. Bazı branşlarda 2 yıl, bazı branşlarda ise 3 yıldır turnuvalar düzenliyoruz. Elimizden geldiği kadar bu tür turnuvalara farkı branşlarda ekleyerek devam etmek istiyoruz. Öğrencilerimiz istediği sürece paydaşlarımızla beraber her branşda turnuva yapmak istiyoruz. Dereceye giren sporcu ve takımlara kupa, madalya ve çeşitli hediyeler vererek öğrencileri spora teşvik ediyoruz. Öğrencilerin mutluluğu bizim için paha biçilemez bir hediyedir. Onlar için her şeyi yapmaya hazırız, yeter ki istesinler. Ayrıca turnuvaların düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş’e ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdurrahman Kaya beyefendiye çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.