Birecik’in Kurtuluşunun 104. Yıldönümü nedeniyle çelenk sunma töreni düzenlendi. Çelenk sunma töreni; Birecik Kaymakamı Mustafa Gürbüz ve Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit’in çelenklerini Atatürk Anıtına sunması, Saygı Duruşu, İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı. Program, Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile sona erdi.

G S M V T8W W E A Ed Dt4

Törene; Kaymakam Mustafa Gürbüz’ün yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Begit, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Çalış, Adalet Komisyonu Başkanı Ali Çolak, Şehit Aileleri ve Gaziler, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

G S M V T8W W Q A Ac Rr E

11 Temmuz Birecik'in Kurtuluşu ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kapsamında Resim Sergisi de düzenlendi. 11 Temmuz Birecik'in Kurtuluşu ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü anlatan temaların işlendiği sergi  11 Temmuz 2024 Perşembe ve 12 Temmuz 2024 Cuma tarihlerinde Enver Nebihe Karaata Kültür Merkezi ziyarete açık olacak.

Başkan Kuş, Balıklıgöl Platosu’ndaki düzenlemeleri inceledi Başkan Kuş, Balıklıgöl Platosu’ndaki düzenlemeleri inceledi

89

Sergiye Kaymakam Mustafa Gürbüz, Belediye Başkanı Mehmet Begit, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Çalış, Adalet Komisyonu Başkanı Ali Çolak, Kurum Amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.