Birecik'te Şehitlere Vefa Örneği; Kabir başında dua ettiler

Kaymakam Gürbüz fidanlık müdürlüğünü ziyaret etti Kaymakam Gürbüz fidanlık müdürlüğünü ziyaret etti

Birecik’te bayram sabahı, halkın coşkusu ve manevi atmosferle iç içe yaşandı. Birecik Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit ve Cumhuriyet Başsavcısı Murat Çalış, bayram namazının ardından vatandaşlarla buluşarak bayramlaştı. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen bu buluşma, bayramın sevincini ve anlamını pekiştirdi.

Bayramlaşmanın ardından, heyet Karşıyaka Mezarlığı’ndaki Şehitliği ziyaret etti. Vatanımızın bağımsızlığı ve huzuru için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunup dualar edildi. Bu anlamlı ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı, şehitlerimize olan vefa ve minnet duygusu bir kez daha ifade edildi.

Kaymakam Mustafa Gürbüz, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Bayram günlerinde şehitlerimizi anmak, onların bizlere emanet ettiği değerleri yaşatmak en büyük görevimizdir” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Begit ise, “Bu kutsal topraklar için canlarını veren şehitlerimize olan borcumuzu asla unutmamalıyız. Onların fedakarlıkları, bizlere birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha hatırlatıyor” ifadelerini kullandı.