Title of a News Article

Bozova’da ilk hasat...

Bozova’da ilk hasat...
banner206
banner279

Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy'un talimatları doğrultusunda kent merkezinde yaptırılan 6 serada yetiştirilen salatalık ve biber hasadı başladı. 

Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, İstihdam ve kalkınmaya yönelik olarak tüm projelerini bir, bir hayata geçiriyor. Kent merkezi Kırmızıpınar mahallesinde 1’er dönümlük 6 serada ilk hasat başladı. 

Seralarda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Suphi Aksoy, seralarda hem inceleme yaptı. Hem de ilk hasatta yetiştirilen biber ve salatalık toplamaya yardım etti. 

Kısa süre içerisinde yetiştirilen biber ve salatalıkların yanı sıra önümüzdeki süreçte ürün desen çeşitliliğine gidilecek. 

Bozova Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen seralarda özellikle istihdama ve üretime katkı sağlanacağı öğrenildi. 

Seralarda yaptığı incelemelerin ardında bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Suphi Aksoy, ‘verimli topraklarda özellikle halkımızın sürekli olarak tükettiği gıdalardan olan Salatalık, biber ve önümüzdeki süreçte patlıcan, domates ve diğer gıda ürünlerinin yetiştirilip halkımıza arz edileceği seralarımızı hayata geçirdik. Buradaki amacımız seralarımızda yetiştirilen ürünleri ilçemiz başta olmak üzere Şanlıurfa merkeze halkımıza kısa sürede taze sebzeleri yetiştirmek olacaktır. Seraların yapımına emeği geçen başta Belediye personelimize ve sebzelerin kısa süre de yetiştirilmesinde emeği olan Sinan Akan ve ailesine teşekkür ediyorum. Seralarımız ilçemize ve halkımıza hayırlı olsun’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2022, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142