CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili, Veli Ağbaba, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tütdere ve CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir’den oluşan Heyet dün Şanlıurfa’da Basın Toplantısı düzenledi. 

Düzenlenen basın toplantısından sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili, Veli Ağbaba, Garantili ihalelerle ilgili soruya cevap verdi. Ağbaba, Garanti verilerek yaptırılan Şehir hastanelerinin şehir hastanesi değil, şirket hastaneleri olduğunu söyledi.

Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili, Veli Ağbaba, Garanti ile ihaleye verilen, tünellerin, köprülerin, hava alanlarının ve şehir hastanelerinin 5 şirketi beslediğine dikkat çekti.

Genel Başkan Yardımcısı, Ağbaba, Garanti ile ihaleye verilen, yerlerden hiç geçmeyen vatandaş bile dolar üzerinden ihale edilen yerlere para ödüyor.

Garanti verilerek yaptırılan Şehir hastanelerinin şehir hastanesi değil, şirket hastaneleri olmuş durumdadır. Biz şehir hastanelerinin devlet imkanları ile yapılmasını istiyoruz. Şirketlere Dolar ile garanti verilerek yapılmasını istemiyoruz. Dolar ve garantili ihale ile yapılan hastanelere verilen fahiş paralar vatandaşların ceplerinden çıkıyor. Ekonomik yönden büyük problem yaşayan vatandaşlar çoluk çocuğunun boğazından keserek yüksek vergiler ödüyor. Vatandaştan alınan vergilerde Garanti ile ihaleye verilen 5 şirketi besliyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili, Veli Ağbaba, basın toplantısının sonunda Türkiye’de her kesimin talebinin erken seçim olduğunu, bu nedenle AK Parti ve MHP’nin Vatandaşların sesine kulak vererek, erken seçim kararı almalarını istedi.