Bu Kez Doktor Bir Başka Doktoru Dövdü!

Giresun'da 30 Nisan'da yaşanan olay akıllara durgunluk verdi. Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde çalışan Doktor B. A., Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Üroloji kliniğine gitti. Kendiyle ilgilenilmediğini iddia eden B.A. doktor Uğur Semiz'e saldırdı. Kavga sonucu odadaki bütün eşyalar dağıldı araya güvenlikler girdi. Başhekimi Doç. Dr. Fazıl Kulaklı ise yaşananlara, "Bu olay neresinden bakılırsa bakılsın tam anlamıyla bir ‘sağlıkta şiddet’ olayıdır." sözleriyle isyan etti.

Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Giresun’da muayene için Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji kliniğine gelen Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde görevli doktor B. A., kendisiyle ilgilenmediğini öne sürerek Dr. Uğur Semiz’le tartıştı. Kendisine saldırıldığını belirten Dr. Semiz, B.A.’dan, B. A., da darbedildiğini belirterek Dr. Semiz’den şikayetçi oldu. Hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Fazıl Kulaklı ise olayla ilgili hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu. Hastane önünde açıklamada bulunan Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Erhan Demirelli de “O kişinin hekim olması, polikliniğe hasta olarak sağlık hizmeti almak üzere başvurduğu ve kendisine hizmet vermeye çalışan meslektaşımıza saldırdığı gerçeğinin önüne geçmemelidir” dedi.