Title of a News Article

Beşar Esad ile anlaştılar

Beşar Esad ile anlaştılar
banner206
banner279

Ankara-Şam hattında normalleşme için görüşmeler sürerken son dönemde Arap ülkeleriyle köprüleri yeniden kuran Suriye lideri Esad, dün Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen el Safedi’yle görüştü. Esad, Suriyeli mültecilerin ülkeye dönüşü için çalıştıklarını belirtirken Ürdünlü bakan da bu konuda Şam hükümetiyle iş birliği için anlaşma sağladıklarını söyledi

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen el Safedi’nin dün Suriye’nin başkenti Şam’a yaptığı resmi ziyarette ana gündem, Suriyeli mültecilerin ülkelerine dönüşü oldu.

Ürdünlü bakan Şam’da Suriyeli mevkidaşı Faysal Mikdad ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir araya geldi

Görüşmede, Suriyeli mültecilerin geri dönüşünün kendileri için öncelik olduğunu ifade eden Esad, geri dönüşler için altyapının, her türlü yeniden yapılanma ve rehabilitasyon gerekliliklerinin güvence altına alınması gerektiğini söyledi.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın haberine göre Esad ayrıca, Suriye devleti tarafından gerek yasal gerekse uzlaşmalar düzeyinde alınan tüm önlemlerin, mültecilerin dönüşü için en iyi ortamın sağlanmasına katkı sağladığını kaydederek bu konunun “hiçbir şekilde politize edilmemesi gereken tamamen insani ve ahlaki bir mesele” olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142