Çok sayıda üst düzey bürokrat tutuklandı

Çok sayıda üst düzey bürokrat tutuklandı
banner206
Doğu Afrika ülkesi Sudan'da 21 Eylül'deki başarısız darbe girişiminin ardından yeni bir kalkışma daha yaşandı. Arap basınının son dakika geçtiği habere göre, Sudan'da Başbakan Abdullah Hamduk, askerler tarafından konutu basılarak ev hapsine alındı.

Kabinedeki 4 bakanın da tutuklandığı darbe girişimi sırasında halk sokağa inip protesto gösterileri başlatırken, ülkede internet ve telefon kesintileri yaşanıyor. Arap basının geçtiği son dakika bilgisine göre; Sudan'da Başbakan Abdullah Hamduk, askerler tarafından konutu basılarak ev hapsine alındı.

EN AZ 4 BAKAN TUTUKLANDI
Ordu başkentteki yolları ve köprüleri kapatırken, kabinedeki 4 bakanının tutuklandığı kaydedildi. İddiaya göre başbakan Hamduk'un medya danışmanı da tutuklanan kişiler arasında.

Sudan'da darbe girişimi! Başbakan Abdullah Hamduk ve kabinedeki 4 bakan tutuklandı

HALK SOKAĞA İNDİ, İNTERNET VE TELEFON KESİLDİ
Başkent Hartum'da halkın sokağa indiği ve darbe girişimini protesto ettiği belirtildi. Ülkede internet ve telefon kesintilerinin yaşandığı aktarıldı.

"DARBEYE KARŞI GELMEYİN" ÇAĞRISI
Sudanlı Profesyoneller Derneği ve Direniş Komitesi, halka sokağa çıkmaları, yolları kapatmaları, protesto yapmamaları ve darbeye karşı gelmemeleri için çağrıda bulundu.

BAŞARISIZ DARBE GİRİŞİMİ SONRASI GERİLİM ARTTI
Sudan'da, 21 Eylül'deki başarısız darbe girişiminin ardından meclisteki asker ve sivil temsilciler arasında gerilim artmıştı. haberler.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142