Burslu öğrenci sayısı 250'den 500'e çıkarıldı

banner279

“Urfa’nın Çocukları Geleceğe Yetişiyor” Projesi kapsamında öğrencilere verilecek olan bursların kura çekimi gerçekleşti. Vali Ayhan, 250 olan burslu öğrenci sayısını 500'e çıkarıldığının müjdesini verdi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın düzenlemiş olduğu basın toplantısında, burs sonuçları belli oldu.

Şehir dışında üniversite eğitimi gören kız öğrencilerine 8 ay boyunca 400 TL verilecek olan burs sonuçları belli oldu.

 Vali Ayhan, basın açıklamasında kız çocuklarımıza bir de sürpriz yaparak, '250 kişiye verilecek olan burs sayısını 500’e çıkardık.' Dedi.

Vali Ayhan toplantıda yaptığı konuşmasında, “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde, “Şanlıurfa’nın Evlatları Geleceğe Yetişiyor” diyerek büyük bir projenin başlangıcını yaptık. Şehir dışında üniversite eğitimi gören 250 kızımıza vereceğimiz bursu 11 Ekim’de kamuoyuna duyurduk. Burs için başvuru sürecinin de 15 Ekim ile 30 Ekim tarihleri arasında olduğunu belirtmiştik. Üniversiteli 250 kız öğrencimize, ayda 400 TL olmak üzere 8 ay boyunca vereceğimiz burs için, kızlarımız urfaburs.com adresi üzerinden, istenen bilgileri doldurarak başvurularını yaptılar. Urfaburs.com üzerinden toplamda 4.947 adet başvuru bizlere geldi. Lakin bunların içinden 2.203 tanesi, istenen şartları sağlayan geçerli başvuru sayısı olarak karşımızda duruyor. Sıra, kura çekimi yapılarak; 2.203 kızımızın arasında burs alacak evlatlarımızın sonuçlarını açıklamaya geldi. Şimdi kurayı çekeceğiz. Ancak sonuçlara geçmeden önce, basın mensuplarımız aracılığıyla bir müjdeyi daha duyurmak istiyorum. Kızlarımıza bir sürpriz yaptık. 11 Ekim’de 250 olarak belirlediğimiz sayıyı 500’e çıkardık! Bugün, üniversiteli 500 kızımıza burs sağlamış olacağız.” dedi.

Vali Ayhan, “Toplumsal hayatta bu denli önem arz eden evlatlarımıza, eğitim noktasında elimizden gelen her türlü desteği yapmayı da kendimize görev bildik. Kız çocuklarımıza öncelik vererek başlattığımız burs projesiyle, şehir dışında eğitim gören kızlarımıza bir el uzatmak istedik. Umarım bugün 500 olan sayımız git gide büyür ve daha çok evladımıza ulaşmış oluruz. Bu çocuklar hepimizin evlatları; bu şehrin, bu ülkenin evlatları… Birlikte daha nice güzel ve faydalı işlere imza atacağımızı düşünüyorum. İnşallah her geçen gün, bu şehre ve bu şehrin evlatlarına artı değer katma gayesiyle güzel sonuçlar elde edeceğiz.Evlatlarımıza katkı sağlayan, destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Sağ olun.” diyerek basın toplantısını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2022, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142