Title of a News Article

Doğru zannedilen yanlışlar tartıştılar!

Doğru zannedilen yanlışlar tartıştılar!
banner206
banner279

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Göç Sonrası Sosyal Uyum ve Dayanışma” isimli Avrupa Birliği Dayanışma Projesi kapsamında yerel ve göçmen gençler, projenin üçüncü ayağında bir araya geldiler. Sosyal uyum sürecinin en önemli sorunlardan biri olan 'Doğru Zannedilen Yanlışlar'ın tartışmaya açılarak masaya yatırıldığı gün oldukça verimli geçti. Bu buluşma Şanlıurfa'da gerçekleşti. 

Program öncesinde hazırlanan özel sorular eşliğinde sohbet edilerek ve beyin jimnastiği yapılarak başlandı. Katılımcıların birbirlerinin hayat tecrübeleri gözlemlemesi ve grup içerisinde bağların artması sağlanmaya çalışıldı. 

İnteraktif bir şekilde devam eden programda, katılımcılar sorulan ön sorularla zihin haritası oluşturdu. Karşılıklı öğrenme süreci desteklenerek doğru zannedilen yanlışlara farklı açılardan bakmış olundu. Ardından proje ekibinden Amr Alhasan tarafından “Doğru Zannedilen Yanlışlar” sunumu gerçekleştirildi. Sunum esnasında yerel ve göçmen gençler hayat tecrübelerinden yola çıkarak katılım sağladılar.

Böylelikle katılımcı ve kapsayıcı bir sunum gerçekleştirilmiş oldu. Sunumun sonunda doğru zannettikleri yanlışların farkına varan katılımcılar, sunumdan önce doğru zannedilen yanlışlar nelerdi, ne değişti soruları üzerine öğrendikleri yeni bilgileri birbirleriyle paylaştılar. Böylelikle teyit edilmemiş bilgilerin aslında doğru bilgi olmadığı, çoğunun sadece zandan ibaret olduğu ortaya çıkmış oldu. 

Projenin bir önceki kısa film hazırlama etkinliğinde birinci seçilen kısa film tüm katılımcılarla tekrar izlendi. Gün sonuna gelirken projelerdeki en önemli noktalardan biri olan geri bildirim etkinliğinin ardından hatıra fotoğrafı çekildi, projeye dair verilen röportajlar, ve bu ayın çalıştayı ile son buldu.

Projeye katılım sağlayan tüm genç genç arkadaşlara teşekkür edildi.

WhatsApp Image 2023-08-13 at 21.30.01

WhatsApp Image 2023-08-13 at 21.30.02

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142