Title of a News Article

Harran Üniversitesi için Rektör adaylığı başvurusu başladı

Harran Üniversitesi için Rektör adaylığı başvurusu başladı
banner206

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 9 üniversite için Rektör Adaylığı Başvuru ilanı yayımladı. O üniversiteler arasında Harran Üniversitesi de yer alıyor. Süresi dolmak üzere olan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Sabri Çelik'in yerine yeni bir ismin atanması bekleniyor.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 9 üniversite için Rektör Adaylığı Başvuru ilanı yayımladı.

Balıkesir Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Harran Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine​​ rektör ataması yapılacak.

YÖK AÇIKLAMASI
“9 Üniversite İçin Rektör Adaylığı Başvuru İlanı” başlıklı YÖK açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı "Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnam​esi" hükümleri ve "Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca Balıkesir Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Harran Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine​​ rektör ataması yapılacaktır.
Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 07/11/2022 tarihinden 18/11/2022 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.
 a) Başvuru dilekçesi
b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
c) Ekte sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu
d) Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge
e) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge
f) Bulunduğunuz veya son görev yaptığınız Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195