Title of a News Article

Herhalde Sultanoğlu da olanları pencereden izliyordur..

banner279

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'ya atanan şaibeli Müdür Asım Sultanoğlu bugün CHP'liler tarafından protesto edildi.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü olduğu dönemde Ensar Vakfı'nda eğitim gören küçük yaştaki erkek öğrencilere istismarda bulunan zanlılarla ilişkisi olduğu ve bu nedenle görevinden alınarak merkeze alınan Asım Sultanoğlu, yaşanan bu olaylardan yıllar sonra Şanlıurfa'ya il Müdürü olarak ataması yapıldı. Günler öncesinden geçmişte yaşanan vakıf hadisesinden dolayı atamasının durdurulması tüm Urfa kamuoyu tarafından isteniyordu. Yapılan tüm tepkilere rağmen Şanlıurfa'ya atanan yeni Müdür Asım Sultanoğlu bugün CHP'liler tarafından protesto edildi.

CHP İl Başkanı Ferhat Karadağ, il teşkilatı, il kadın kolları, gençlik kolları, ilçe başkanlıkları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek yapılan atamayı protesto ettiler.

'Çocuklara Dokunmayın!', 'Bir kerelik çok şey olur', 'Çocukların rızası olmaz, İstifa' ve 'Müdür İstifa' dövizleri ile Asım Sultanoğlu'nu istifaya çağıran CHP'li grup burada açıklama yaptı. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Değerli basın mensupları,kıymetli Şanlıurfa halkı bugün burada Şanlıurfa il örgütü, il kadın kolları, il gençlik kolları, ilçe başkanlıklarımız ile birlikte tüm teşkilat olarak mevcut il milli eğitim müdürünü istifaya davet etmek için toplandık.
"Karaman’da 2016 yılında açığa çıkan Ensar Vakfı yurtlarındaki 45 çocuğa cinsel istismar skandalında dönemin İl Milli Eğitim Müdürü olan, 508 yıl hapis cezası alan ‘sözde’ öğretmen Muharrem Büyüktürk’le yurtlarda çekilmiş fotoğrafları bulunan, söz konusu olayda görevi ihmal ve kusurdan hakkında soruşturma başlatılan Asım Sultanoğlu, tepkilere rağmen Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi.Şanlıurfa halkının, Karaman’daki tecavüz skandalında ağır ihmali bulunmasından dolayı cezalandırmak yerine ödül alır gibi Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirilen Asım Sultanoğlu’nun atama kararının derhal durdurulması talebi görmezden gelindi. Ensar Vakfı’ndaki skandalla isminin anılmasına karşın, yargıya karşı korunan Asım Sultanoğlu’na AKP iktidarı, 'Vazgeçilmez müdür' muamelesi yapıyor.
Karaman’da Ensar Vakfı’ndaki tecavüz skandalının ardından bakanlık emrine alınarak müfettiş sıfatıyla yoluna devam eden Asım Sultanoğlu’nun Kahramanmaraş’a, Bursa’ya ve Antalya’ya Milli Eğitim Müdürü olarak atanması gündeme gelmiş, ancak her üç kentte vatandaşların, sivil toplum kuruluşlarının tepkisi üzerine Sultanoğlu, amacına ulaşamamıştır. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirilen Asım Sultanoğlu’nun, Şanlıurfa halkının tepkilerini görüp hemen istifa etmesi gerekmektedir.
45 çocuğa yönelik gerçekleştirilen cinsel istismar suçunda adı geçen ve ildeki çocukların aynı zamanda sorumluluğunu üstlenen bir devlet görevlisinin böylesi ağır bir suç karşısında hala aynı göreve devam ettirilmesindeki hukuki gerekçe nedir? Hakkında ciddi ithamlar bulunan Asım Sultanoğlu neden hala devlet görevine devam ettirilmektedir?
"ÇOCUKLARIMIZIN EMİN ELLERDE OLMASINI İSTİYORUZ"
Şanlıurfa’da, istismar suçlusu vakıf ve dernekleri savunan Asım Sultanoğlu gibi milli eğitim müdürü istemiyoruz! Çocuklarımızın emin ellerde olmasını istiyoruz. Bu yüzden Asım Sultanoğlu’nun Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü’ne getirilmesine tepki olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Genel Kurul’da Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa millet vekili Sayın Mahmut TANAL oturma eylemi yapmaktadır. Bizlerde saat 16:30 da burada demokrasi nöbetine başlayacağız. Şanlıurfalı hiçbir çocuğumuz geçmişi şaibeli olan bu il müdürünü hak etmiyor. MEVCUT ATAMA DERHAL DURDURULMALIDIR.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2023, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142