Hükümetten özel okul fiyatlarına fren!

Hükümetten özel okul fiyatlarına fren!
banner206
banner279

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında, özel okul ücretlerine ilişkin de açıklamalarda bulunarak, özel okul fiyatlarındaki artışın yüzde 36 olarak sınırlandırıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Türkiye'nin gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konu başlıkları arasında ağırlıklı olarak ekonomi vardı. Ekonomide atılan adımların yasalaştırılacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, merakla beklenen özel okul ücretlerindeki artışa ilişkin de konuştu.

Özel okullardaki ücret artışının tavanının yüzde 36 olarak belirlendiğini belirten Erdoğan, “Milletimizi korumak için her alanda ciddi tedbirler almaya başladık. Özel okul ücretlerindeki artış tavanını yüzde 36 ile sınırladık. Bay Kemal çıkmış konuşuyor, bu iş bizim işimiz sen geriden geliyorsun. Ticaret Bakanlığımız ülke genelinde 100 bin ürün denetimi yaptı. Arz-taleple uyuşmayan durumlara karşı hukuki imkânları kullanıyoruz” dedi.

“VATANDAŞI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ”

Erdoğan, vatandaşın enflasyon karşısında korunmaya devam edeceğini ifade ederek, “En kısa sürede enflasyondaki bu şişkinliği ortadan kaldıracağız. Asgari ücreti yüzde 50 artırarak, memur ve emekli maaşlarını yüzde 26, yüzde 31 oranında yükselterek kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki temmuz ayında enflasyona ve şartlara bakarak çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142