Title of a News Article

Urfa'da kaç öğrenci karne aldı...

Urfa'da kaç öğrenci karne aldı...
banner206
banner279

Şanlıurfa'da 724 bin öğrenci karne aldı. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan,  2022-23 Eğitim öğretim yılı sona ermesi ile ilgili bir mesaj yayınladı. Vali Ayhan, mesajında şunları kaydetti.

Şanlıurfa’mızdaki 724.480 öğrencimiz ve 31.874 öğretmenimizin, 2022-2023 eğitim öğretim yılını tamamlayarak yaz tatiline başlayacakları gün geldi! Karne alacak olan evlatlarımızın heyecanını paylaşıyor, her birinin gözlerinden öpüyorum.

İyi yetişmiş insanların varlığı, bir ülkenin en kıymetli hazinesidir. Hızla değişip gelişen dünyamızda; çağın gerektirdiği birikimlere sahip, iyi yetişmiş ve vizyon sahibi genç nesiller yaratmak da bizlere düşen en asli vazifelerden biridir. Bu anlayışın ışığında, 2022-2023 eğitim öğretim döneminin başından beri, evlatlarımız ve evlatlarımızın eğitimi için birçok projeyi hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte de çeşitli projelerimizle evlatlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Onlar bizim geleceğimiz, geleceğimizi en güzel haliyle şekillendirebilmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.

Sevgili yavrularım;

Sizler gözümüzün nuru, geleceğimizin parlayan birer yıldızısınız. Güzel ülkemizi aydınlık yarınlara sizler taşıyacaksınız. Bu sebeple, her birinizin bizim gözümüzde ne denli önemli olduğunu asla unutmayınız. Her yerde, her koşulda, desteğe ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızda evvela beni bulacağınızdan asla kuşkunuz olmasın. Sizler de bu öneminizin farkında olarak 3 aylık tatilinizin keyfini çıkarırken okumayı, araştırmayı, eğlenmeyi ve öğrenmeyi asla es geçmeyin. Unutmayın, yeni bir şey öğrenmeden geçen zaman, boşa geçmiş zamandır.

Saygıdeğer öğretmenlerim;

Geleceğimizi titizlikle şekillendiren birer sanatçı olarak sizler, bu hayatta yapılabilecek en önemli vazifelerden birini yapıyorsunuz. Sizlerle aynı hedef ışığında, aynı gayretlerle yol yürümek benim için oldukça kıymetli… Emeklerinizden ötürü her birinize tüm kalbimle teşekkürlerimi sunuyorum. Meşakkatli çalışmalar ve özveri ile geçen ayların ardından, sizler de güzel bir tatili hak ettiniz. Sizleri eylül ayında dinlenmiş ve tazelenmiş bir şekilde, sınıflarınızda öğrencilerinizle bir arada görebilmeyi temenni ediyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılına eriştiğimiz bu şerefli senede, istikbalimize giden yolu hep birlikte inşa edeceğiz. Geleceğimize olan büyük inancımla, bütün eğitim camiamıza ve kıymetli yavrularımıza iyi tatiller diliyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142