Yaşananlar akıllara durgunluk veriyor!

Yaşananlar akıllara durgunluk veriyor!
banner206

Erzurum'da bir yatılı erkek Kur'an kursunda yaşananlar kan donduracak türden. Yaşları 5 ila 10 arasında olan erkek öğrencilerin Kur'an-ı Kerim öğrenecekleri yerde taciz ve şiddet gördükleri yatılı okulda eğitim gören bazı öğrencilerin ifadeleri akıl alır gibi değil. 

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV'de kaleme aldığı yazısında, okulda Kur'an eğitimi gören bir öğrencinin ifadelerini yazdı. 

KUR'AN-I YIRTIP YÜZLERİNE FIRLATMIŞ!

Gazeteci İsmail Saymaz, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Erzurum Hacı Bahattin Evgi Yatılı Erkek Kur'an Kursu'nda cinsel tacize uğrayan yaşı küçük yedi erkek çocuğunun ifadelerinde her gün şiddet gördüklerini anlattığını aktardı.

Saymaz’ın Halk TV’de kaleme aldığı bugünkü yazısında çocuklardan bazılarının ifadeleri şöyle: "Müdür N.K. dersi yarım yapıp vaktinden önce giderek, bizi belletmen H.A.'ya teslim ediyordu. H.A. ders öğretmiyor, çay içip dolaşıyordu. N.K., beni ve arkadaşlarımı terlik ve sopayla acımasızca dövüyordu. Kolumda ve sırtımda morarmalar oldu. Tırnakları uzundu. Kulaklarımızı çektiğinde kulaklarımız çiziliyordu. Sırtıma yumruk atıyordu. Bu neredeyse her gün oluyordu. Hem Kuranla dövüyor hem Kuran'ı yere atıyordu. Kuran'ın sayfalarını yırtıyordu. Bize 'Mal ve dangalak' diyordu." "Her gün şiddet uyguladı. Sopa ve yüzükle vuruyordu. E. ve A.'yı nefesleri kesilecek şekilde duvara yapıştırdı. H.P. 'Yapmayın' dediğinde tokat attı. Ceza olsun diye aç bırakıyordu. Yatış saatimiz 22.30 olmasına rağmen bizi 2-3'e kadar ders çalıştırıyordu. Çalışmayana şiddet uyguluyordu. Kursun temizliğini bize yaptırıyordu. Yer süpürdük, paspas yaptık." "Sopada 'Haydar' yazıyordu. Sopayla sırtıma vurdu. Canım çok yandı. Aileme 'Bir daha yapmayacağım' demesine rağmen dövmeye devam etti. Beni 20 kez dövmüştür. Terlikle defalarca vurdu. L. rahlede ders çalışırken, kafasına yumruk attı. Yerde tokatladı. B'yi herkesten çok dövüyordu. Kimsesi yok diye... Derslerini vermediğinde 'Seni babanın yanına göndereceğim' diye tehdit ediyordu. Ödevimi okuyamayınca Fatiha sayfasını yırtıp yere attı. Kuranı yüzüme fırlattı. Altı arkadaşımın Kuran'larını yırttı. Atatürk resminin çerçevesi ve sopasını kırıp bize vurdu." "N.K. beni her gün dövüyordu. Tekme tokatla yerden yere vuruyordu.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142