Title of a News Article

Borç yapılandırmasında son tarih!

Borç yapılandırmasında son tarih!
banner206

Kamu borçlarına yapılandırma için başvuru tarihine bir ay uzatma kararı verildi. Cumhurbaşkanı kararıyla yapılandırma için başvuru süresi bir ay uzatılarak 30 Haziran'a çekilecek. Bu şekilde ilk taksit ödeme süresi de bir ay uzayacak.

Borç yapılandırmasında 31 Mayıs’ta sona ermesi beklenen başvurular için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yetki kullanarak süreyi bir ay daha uzatılacağı öğrenildi. Bu şekilde yapılandırmada son tarih 30 Haziran’a çekilecek.

NTV'de yer alan habere göre; haziran ayının sonuna kadar yapılandırmada başvuru süresini uzatmak üzere bir çalışma gerçekleştiriliyor. Bu şekilde yapılandırmada başvuru süresi haziran sonuna kadar uzatılacak.

Yapılandırma kapsamında bugüne kadar 3 milyon 279 bin mükellef, 180 milyar TL'lik borç yapılandırdı.

PEŞİN VEYA TAKSİT ÖDEME MEVCUT

Kanun kapsamında yapılandırılan borçlar peşin veya taksitler halinde ödenebiliyor. Peşin ödemeler ile ilk taksit ödemelerinin 30 Haziran tarihine kadar yapılması gerekiyor.

HANGİ BORÇLAR DAHİL?

Tüm vergi, prim, trafik, askerlik, nüfus, köprü, otoyol kaçak geçiş cezaları ve daha önce hiç yapılandırma düzenlemesinde yer almayan adli para cezaları, idari para cezaları, öğrenim kredisi borçları, destekleme primi borçları da yapılandırma kapsamında bulunuyor.

Belediyelerin emlak vergisi, su borçları da dâhil olmak üzere tüm alacakları, oda ve borsaların, birliklerin aidat borçları da yapılandırılabilecek. Karar

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2023, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195