Title of a News Article

Düşük Konut Kredisi Bekleyenlere Müjde; Tarih Netleşti!

Düşük Konut Kredisi Bekleyenlere Müjde; Tarih Netleşti!
banner206
banner279

Gözler Düşük Faizli Konut Kredisindeydi İşte Detaylar

Konut kredisi faiz oranları da yükselişini sürdürüyor. Hükümet düşük faizli kredi sözü vermiş olsa da bu sorun çözülemedi. Hükümetin yeni hamlesi ise bu kez 1,20 faizle konut kredisi vermek.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) harekete geçti. Düşük faizli yeni ‘süper konut kredisi’ geliyor. İlk kez ev sahibi olacaklar için çalışmalar hızlandırıldı.

Show Ana Haber’de yer alan habere göre, yeni konut kredisi için sinyali Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz vermiş ilk kez ev sahibi olacakları teşvik edecek düzenlemeler üzerinde çalıştıklarını söylemişti ve o çalışmaların detayları da netleşmeye başladı.

Yeni konut kredisi kamu bankalarından alınacak. 180 ay vade ile yüzde 1,20’lik faiz oranı üzerinde duruluyor. Kararın hem sıfır hem de ikinci el konutlar için geçerli olması bekleniyor.

Ne zaman hayata geçecek?

Konut kredisinde faizler Haziran ayında yüzde 18 seviyesindeydi ama Ağustos ayında yüzde 35’lere kadar yükseldi. Faizlerin yüksek olmasının yanında bankaların kredi vermemesi de satışlara doğrudan yansıdı.

Konut kredisinde yeni kampanyanın sektörü de canlandırması beklenirken düzenlemenin Ekim ayında hayata geçirilmesinin planlandığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142