Title of a News Article

Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ı üzen haber!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ı üzen haber!
banner206
banner279

EYT'de ilk maaşların Mart ayında hesaplara yatıralacağının açıklınmasıyle birlikte emekli maaş promosyonu için geri sayım başladı. Kendilerine müşteri çekmek isteyen bankalar ise emekli promosyon rakamlarını güncellemeye başladı. Ancak EYT'lilerin beklediği 20 bin TL promosyon hayali suya düştü. EYT banka promosyon tavan fiyatı güncellendi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi milyonlarca kişiye emeklilik yolu açıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'lilerin ilk maaşlarını 1 Mart günü alacaklarını açıkladı. Emekli maaş promosyonu için beklenen haber de geldi. EYT banka promosyonu için 20 bin TL'ye varan promosyon verileceği iddialarının ardından tavan fiyatı güncellendi.

Özel bankalar promosyon tarifelerini hazırlamaya başlarken, rakamın EYT'lilerin beklediği 20 bin TL seviyesine kadar çıkmayacağı tavanın 15 bin TL olacağı belirtildi. 2023 EYT emekli banka promosyonu ödemesi hakkında merak edilenler...

EYT'LİLER İLK EMEKLİ MAAŞINI MART AYINDA ALACAK!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT'de ilk maaşın alınacağı tarihe ilişkin açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu, "Mart ayında EYT'li kardeşlerimiz maaşlarını alacak" dedi.

EYT'LİLER BANKA PROMOSYONU ALABİLECEK Mİ?

Yeni emekli olan birisi ilk maaşını aldığı banka ile ya da başka bir banka ile sözleşme yaparak üç yıllık taahhüt süresini başlatabiliyor. EYT emeklileri de aynı şartlarla emekli promosyonu alabilecek.

20 BİN TL EYT PROMOSYONU İDDİALARI

Bankalar emeklileri kendi bankasına çekmek adına daha yüksek miktarlarda promosyon rakamlarına çıkabilir. Bu bağlamda emekli promosyon ödemelerinin özel bankalarda 20 bin TL'ye çıkabileceği iddia edilmişti. EYT'liler en yüksek promosyon ödemesi yapan kurumları SGK'da tercih edebilecek.

TAVAN AŞAĞI ÇEKİLDİ!

Show Haber'in haberine göre ilk etapta 2.5 milyon kişinin emekli olması beklenirken bankalar da yeni müşterileri kaçırmak istemiyor. Promosyon yarışı yaza damgasını vurmuştu, bankalar 10 bin TL'ye kadar promosyon vermişti. Beklenti, EYT ile birlikte promosyonun 20 bin TL seviyesine çıkmasıydı ama öyle olmayacak.

PROMOSYONDA TAVAN 15 BİN TL'YE YÜKSELECEK
Kamu bankalarının yine promosyon yarışı içinde olması beklenmiyor ama özel bankalar promosyon için tarifelerini hazırlamaya başladı.

Promosyonda tavan 15 bin TL'ye kadar yükselecek. Bankalar EYT ile birlikte 7.500 ile 15.000 TL arasında promosyon verecek. İmzaya açılan düzenlemenin önümüzdeki hafta komisyona gelmesi bekleniyor.

BANKA SEÇİMİ YAPILACAK

EYT düzenlemesi sonrasında emeklilik hakkı elde eden vatandaşlar, ilk ödemelerini alacakları banka ve şubesini e-Devlet'ten ya da emeklilik işlemleri sırasında SGK'dan seçebilecek. Böylece EYT'linin emekli maaşı tercih ettiği bankaya yatırılacak.

3 YIL TAAHHÜT İLE PROMOSYON ALINIYOR

Kamu ve özel bankalar ise emeklilere 3 yıl taahhüt ile kendi şubelerinden maaş almaları durumunda emekli promosyon ödemesi yapıyorlar.

EYT'LİLERİN BANKA PROMOSYONU NE ZAMAN YATACAK?

EYT kanununun çıkmasının ardından ilk maaşı yatan emeklilierin en az 3 gün beklemesi gerekiyor. EYT banka promosyonlarının ne zaman ödeneceğine dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142