Title of a News Article

Gübre fiyatlarına zam geldi

Gübre fiyatlarına zam geldi
banner206

Gübre fiyatlarına yine zam geldi. Fiyatların düşürülmesi için gübrede ihracata sınırlama getirilirken DAP ve Üre gübresine zam geldi.
Gübre fiyatlarına dün gelen ihracat sınırlamasının ardından zam geldi. Gelen zam ile birlikte çiftçi artık gübrenin zam hızına yetişemiyor. Tarımdan Haber yazarı Faik Toy, gübre fiyatlarını yakından takip etmeye devam ederken, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile gübre fiyatlarına zam geldiğini açıkladı.
Katıldığı program sonrası aldığı haberi duyuran Toy, "Aldığım yeni habere göre bir gübre firması üre gübresinin fiyatını 6650 TL'den 6850 TL'ye çıkarmış, DAP gübre fiyatını 7000 TL'den 7150 TL'ye çıkarmış. Programda açıkladığım rakamlar artık yok. Gübrenin zam hızına yetişemiyoruz" dedi.

GÜBRE FİYATLARINA ZAM GELMESİ ŞAŞKINLIKLA KARŞILANDI
Diğer yandan hükümet, gübre fiyatlarını dizginlemek için önemli bir karar alarak bütün gübre çeşitlerinde ihracat sınırlaması getirmişti. Bu kararın gübre fiyatlarını düşürmesi beklenirken, dün gübre fiyatlarına yeni bir zam gelmesi şaşkınlıkla karşılandı.

DAP VE ÜRE GÜBRE FİYATI KAÇ LİRA OLDU?
Gübre fiyatlarına gelen zam ile birlikte Üre gübresi 6650 TL'den 6850 TL'ye çıkarken, DAP gübresi de 7000 TL'den 7150 TL'ye yükseldi.


 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195