Title of a News Article

İkiyüz kişi istihdam edilecek

İkiyüz kişi istihdam edilecek
banner206
banner279

BİRECİK’TE 200 KİŞİNİN İSTİHDAMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI 

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, istihdam atağı programı kapsamında Birecik’e 200 kişinin istihdam edileceği fabrika kazandırdı. 5 milyon TL’ye tamamlanan fabrika, Şanlıurfa Valiliği’nde düzenlenen protokolle yüklenici firmaya tahsis edildi.

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, seçim döneminde verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Seçim döneminde istihdama katkı sunmak amacıyla ‘İlçeye fabrika kurma’ vaadinde bulunan Mirkelam, bu dev projeyi de ilçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor. 

200 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Birecik Belediyesi tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Şanlıurfa Valiliği, Kalkınma Bakanlığı ile Birecik Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğiyle Birecik Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 dönüm üzerinde 3 bin 500 metrekare kapalı alana yapılan fabrikanın yapımı tamamlandı. 200 kişiye istihdam sağlayacak olan fabrikanın yüklenici firmaya devri için Şanlıurfa Valiliği’nde protokol imzalandı.

Protokol imza törenine Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Birecik Belediye Başkanı Salih Ayhan, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yunus Çolak ile HRC Tekstil sahibi Ergün Coşkun katıldı. 

VALİ AYHAN: 200 KARDEŞİMİZ İÇİN YENİ BİR İŞ İMKÂNI DOĞMUŞ OLACAK.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Birecik OSB’de inşa edilen fabrikanın 4,3 Milyon TL destek tutarıyla, toplamda 5 Milyon TL’ye tamamlanan proje kapsamında, hazır giyim sektörüne yönelik olarak inşa edildiğini söyledi. HRC Tekstil Firması ile 200 kişilik istihdam sağlamaları şartıyla sözleşmeleri imzaladıklarını belirten Vali Ayhan, “Birecik’teki 200 kardeşimiz için yeni bir iş imkânı doğmuş olacak. Yani 200 ailemizin daha evindeki çorbaya tuzumuzu katmış olacağız. Özellikle yaşadığımız deprem ve sel felaketlerinden sonra, şehrimizdeki üretim çarkını döndürecek böylesi adımlar, şehrimiz adına güzel gelişmelerdir diyebilirim. Bugün imzalayacağımız bu protokolün Şanlıurfa’mıza, Birecik’imize, firmamıza ve 200 kardeşimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

BAŞKAN MİRKELAM: BİRECİK’İMİZE HAYIRLI OLSUN 

Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam da, ilçede deprem sonrası özellikle istihdama yönelik yatırımlar için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, “İstihdama yönelik projelerimizden birisi olan, 200 kişiye ekmek kapısı olacak tekstil fabrikamızı tamamlanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Fabrikamız için imzalarımızı attığımız bu protokolün Birecik’imize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam ve HRC Tekstil sahibi Ergün Coşkun’un protokol imzalamasıyla fabrikanın tahsisi firmaya gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2023, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142