Title of a News Article

Kesintilere bir tepki de Aydınlık'tan geldi

Kesintilere bir tepki de Aydınlık'tan geldi
banner206

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, sulama döneminde 8 saate varan elektrik kesintilerinin 4 saate düşürüleceği iddiaları üzerine sosyal medya hesabından tepki göstererek “böyle çözüm olmaz” dedi. Yayınlamış olduğu videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşan vekil Aydınlık, şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Şanlıurfalı hemşerilerim, ne yazık ki bugün AK Parti İl Başkanı Sayın Abdurrahman Kırıkçı DEDAŞ’la ilgili bir açıklama yapmış; ‘ben bakanla görüştüm, günde 8 saat kesilen elektriği 4 saate düşüreceğiz ve vatandaşlarımıza yarına kadar bekleyin’ demiş.

Sayın Kırıkçı, eğer gerçekten vatanseversen; 8 saati 4 saate düşürebiliyorsan, o 4 saati de sıfırlatsan iyi olur. Bu mevsimde, sulama mevsimi olan hem mısırın hem pamuğun zamanı geçiyor, kuruyor. DEDAŞ günde 8 saat elektriği kesiyor ve çoğu yerde trafoları söküp götürüyor.

Sayın Başkan, bu gücünüz varsa bunu yapın. Biz gereğini 4 yıldır yapıyoruz; DEDAŞ’la ilgili yüzlerce kez bölgeye geldik, toplantılar yaptık, Meclis’te konuşmalar yaptık, soru önergeleri verdik ama maalesef hiçbir zaman siz buna sahip çıkmadınız. İnşallah sahip çıkarsınız; bu sulama mevsiminde vatandaşlarımız milli servetlerini kaybetmezler.

Biz Urfalıyız, Urfalının yanındayız, sonuna kadar çiftçilerimizin yanında olacağız. Bütün Urfa’ya saygı ve selamlarımı gönderiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142