Title of a News Article

Nebati'den çalışanları heyecanlandıran asgari ücret mesaji

Nebati'den çalışanları heyecanlandıran asgari ücret mesaji
banner206
banner279

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Meclis'teki bütçe görüşmelerinde bakanlık ve bakanlığa bağlı kuruluşlarla ilgili Genel Kurul'a hitap etti. Konuşmasında asgari ücrete değinen Nebati, "Herkesin beklentilerini karşılayacak bir artış yapmayı planlıyoruz." dedi.

TBMM'de, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı bütçelerinin görüldüğü oturumda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, asgari ücretle ilgili çalışanları sevindiren bir mesaj verdi.

MİLLİ GELİR
Cari açıkla ilgili müjdeli rakamlar verileceğini söyleyen Bakan Nebati, "Bu yılın sonunda cari açığın milli gereli oranının yüzde 2,6'nın altında gerçekleşmesini bekliyoruz. Cari açığın milli gelire oranı noktasında yıl sonunda inşallah müjdeli rakamları paylaşacağız." diye konuştu.

ENFLASYON
Enflasyonla ilgili konuşan Bakan Nebati, "Enflasyonla mücadele konusunda önümüzdeki dönemde de para ve maliye politikalarının güçlü eşgüdümü ile mal ve hizmet piyasalarında rekabet ve verimliliği artıracak yapısal tedbirleri hayata geçirerek ve kalıcı olarak düşük seviyelere indireceğiz." dedi.

ASGARİ ÜCRET MESAJI
Son günlerin en çok merak edilen konusu olan asgari ücrete de değinen Bakan Nebati, "Asgari ücrete ilişkin görüşmeler devam etmekte. Herkesin beklentilerini karşılayacak bir artış yapmayı planlıyoruz. İşçi kardeşlerimiz rahat etsin." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142