Title of a News Article

Nebati: İyi niyetlerinden şüphe ediyorum

Nebati: İyi niyetlerinden şüphe ediyorum
banner206
banner279

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kur korumalı mevduat (KKM) hesabını eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe duyduğunu söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından Türk Lirası'nın döviz karşısındaki erimeyi önlemesi için hükümet tarafından hayata geçirilen KKM’ye dair açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kur Korumalı TL Mevduat hesabı, milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok önemli katkı sağlayan bir enstrümandır.

Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor. Böylece hem ekonomik büyümemize katkı sağlıyor hem tasarruf ediyor hem de döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli güçlerin yoluna taş koyuyor.

Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142