Title of a News Article

Rekor zam...

Rekor zam...
banner206

En ucuz ve en pahalı sigara fiyatları yaşanılan son dakika gelişmeleriyle birlikte değişiklik gösteriyor. Son olarak JTİ, Philip Morris ve BTİ gruplarına 2 TL zam uygulanırken, sigara fiyatlarına 9 TL zam geleceği iddiaları sosyal medyada yer alıyor. Zam iddialarıyla  birlikte "Sigara fiyatlarına zam mı geldi? araştırmaları hız kazanırken Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar'dan konuya ilişkin açıklama geldi. İşte, 27 Ağustos 2022 güncel sigara fiyatları...


SİGARAYA 9 TL ZAM GELDİ Mİ?

ÖTV zammının ardından JTİ, Philip Morris, BAT ve İmperial grubuna uygulanan peş peşe sigara zammının ardından sigara fiyatlarına yeni zam geleceği iddiları gündeme geldi. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın açıklamasının ardından  Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar'dan da sigara zammı son dakika açıklaması geldi.


SİGARAYA ZAM SİNYALİ!

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar sigara ve alkollü ürünlere yeni zam beklendiğini duyurdu.

Dündar, şu sözleri kullandı: "Sigaraya geçtiğimiz günlerde 2 lira zam yapıldı. Aslında 4 lira zam yapılacaktı ama firmalar 2 lirasını sübvanse etti. Sübvanse edilen 2 liranın zam olarak yansımasını bekliyoruz " dedi.


SİGARA ZAMMI SONRASI SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Son sigara zammının ardından JTI grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'ye yükselmişti. Yeni zammın uygulanması halinde en ucuz sigara 29,5 ve en pahalı sigara 32 TL'ye yükselecek.


ÜFE GÜNCELLEMESİ OLMAYACAK!

2022 yılında sigara fiyatlarına ve alkollü içeceklere uygulanması beklenen %60'a varan ÜFE güncellemesi sigara fiyatlarına uygulanmayacak.


ÖTV ZAMMI UYGULANMIŞTI!

Özel Tüketim Vergisi zammı ile alkole yüzde 25, sigaraya yüzde 10 oranında zam gelmişti. Sigaradaki asgari maktu vergi tutarı 0.71 TL’den 0.79 TL’ye çıktı.


İLK ZAM JTI GRUBUNA GELMİŞTİ

Aybaş, Japan Tobacco International (JTI) grubu sigaralara 2 lira zam yapıldığını 1 Temmuz Cuma günü duyurmuştu.


SON SİGARA ZAMMI NE ZAMAN YAPILDI?

Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş, 2 Temmuz Cumartesi günü itibariyle  JTİ grubuna uygulanan sigara zammının ardından Philip Morris BAT ve İmperial grubu sigaralara 2 TL zam yapıldığını açıklamıştı.

Sigara zammının ardından Japan Tobacco International (JTI) grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'yi gördü. HABERTÜRK

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2022, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195